| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 400 V |
| Tolerance | 20 % |
| Length | 3.5 mm |
| Diameter | 2.8 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Voltage Rating | 400 V |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Fail Short | No |
| Number of Poles | 2 |
| Max Surge Current | 2 kA |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
| Peak Pulse Current | 2 kA |
| DC Sparkover | 400 V |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
